Підвищення кваліфікації на базі Педагогічного університету в Кракові

Юлія Пазиніч

В останні роки в українських вишах все більш актуалізується питання академічної мобільності для викладачів та студентів. Сучасний світ вимагає систематичного підвищення кваліфікації. Тож перед нами, викладачами університету, стоїть завдання науково-освітнього та мовного стажування, а також розширення напрямів міжнародної співпраці. Саме в рамках реалізації ідеї академічної мобільності, за результатами успішного проекту професора Романа Дичковського та за фінансової підтримки уряду Малопольського воєводства Польщі, стало можливим взяти участь у стажуванні на базі Педагогічного університету в Кракові 5 співробітників Центру українсько-польського співробітництва Національного гірничого університету. Зазначимо, що Україну представляв саме Національний гірничий університет і це була найчисельніша делегація, враховуючи те, що всього брали участь31 викладач з усього світу (США, Франції, Норвегії, Литви, Молдови, Білорусії та України). Стосовно змістовної складової такого стажування, то насправді важко переоцінити ті лекції та практичні заняття, якими були ми забезпечені, тим більше, що заняття проводили з нами передові викладачі, відомі професори та автори знаних у всьому світі підручників. А саме Агнешка Ясинська, Катажина Ланге, Марта Караманська, Анна Сировець, Януш Велігура, Малгожата Памула-Бехренс, Марек Буш. Особливо сподобались заняття, присвячені специфіці використання інформаційно-комунікаційних технологій, психологічним аспектам навчання, сучасним методикам навчання та глотодидактиці, риториці, культури живого слова, театральних форм тощо. Такі міжнародні стажування дуже важливі для розширення горизонтів власного професійного розвитку, що забезпечують вдосконалення застосованих нами методик навчання вже на базі рідного нам Національного гірничого університету.

Випускники Центру українсько-польської співпраці НГУ на «Life Festival Oswięcim 2017»

У рамках реалізації проекту «Молодь без кордонів», що фінансувався Освенцимським воєводством за підтримки компаній MCR Polska та Geobit, 10 випускників курсів польської мови Центру українсько-польської співпраці нашого університету побували у Польщі. Вони представляла своїх ровесників від всієї України у заході, який мав назву «Life Festival Oświęcim 2017». За умовами проекту методом тестування серед 70 бажаючих було відібрано 10 найкращих слухачів, які й взяли участь у подорожі до Кракова, екскурсіях по Освенциму, побували на концертах легендарних груп Scorpions та LP, стали учасниками інших культурних заходів й отримали унікальну практику живого спілкування польською мовою. 

Ось як розповідають про подорож учасники цього дійства.

Дарья Погасій. У м. Освенцим я була уперше у своєму житті і була приємно вражена цим чудовим, хоча і маленьким, містом. Здавалось, мріяти навіть не могла про можливість стати учасником такої величезної події, як Life Festival Oświęcim 2017. Молодіжним жаргоном - враження просто бомбезні! Хочеться повернутися назад і пережити ще раз ці прекрасні емоії! Цю поїздку можна описати декількома ключовими словами: дивовижна, емоційна, вражаюча, часом виснажлива, та все ж таки незабутня! Організаторам і учасникам величезне дякую!

 

Анастасія Шубіна. Ця поїздка дала мені змогу уперше відвідати Польщу. Багато що здивувало, багато чого залишилось як у спогадах, так і на карті моєї пам'яті. Поїздка на фестиваль стала однією із яскравих моментів цього літа. Окрім шаленого ритму музики, постійного спілкування із новими людьми та шопінгу у Кракові, хочеться виділити наступні моменти: 1) дякую господарям за гостинність, увагу, турботу і за такі великі та смачні порції усього, чого можна хотіти, що кожного разу змушували відчувати гастрономічний екстаз. Дотриматись дієти не вдалося! 2) мене не впустили із камерою на територію фестивалю. Тут дякую собі за те, що не розгубилась, і пані Анастасії, яка навчила польської мови так, що в тій ситуації змогла розказати все, що мені треба, аби вирішити проблему. 3) поїздка в колишній концтабір справила на кожного з нас незабутнє враження. Після побаченого та почутого, багато в чому моє ставлення до життя змінилося. Дякую всім, хто сприяв відчути дихання іншої країни та її культуру.