Історія започаткування

Центр українсько-польської співпраці став першим в Україні акредитованим  осередком Міністерства вищої освіти і науки Польщі для складання міжнародного сертифікаційного екзамену за програмою "Польська мова для іноземців".

 

Історія складання сертифікаційних екзаменів слухачів та співробітників Центру українсько-польської співпраці починається з квітня 2007 року. У цей час директор Центру Роман Дичковський склав цей іспит на базі Ягелонського університету у Кракові на найвищий рівень С2 (фахове володіння польською мовою). З цього часу, його мрією було створити відповідні умови у Дніпропетровську для складання такого іспиту та підготувати необхідну кількість слухачів у на базі нашого Центру.

Сертифікат Міністерства вищої освіти і науки Польщі директора ЦУПС Дичковського Р.О. (Краків, 2007 р.)

Сертифікат Міністерства вищої освіти і науки Польщі директора ЦУПС Дичковського Р.О. (Краків, 2007 р.)  

Його мрія здійснилася у квітні 2011 р., коли до Дніпропетровська приїхала сертифікаційна комісія Міністерства вищої освіти і науку Польщі у складі професора Анни Домбровської (голова комісії), Йоланти Ауляк, Мавгожати Пасєки та Еви Венгжак. Того року це був єдиний екзамен із польської мови такого рівня, що проводився в Україні. До нього приступили 40 осіб із усіх куточків нашої держави. Сімнадцять осіб були вихованцями Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету.

Державна комісія Міністерства освіти та науки Польщі на чолі із проф. А. Домбровською

Державна комісія Міністерства освіти та науки Польщі на чолі із проф. А. Домбровською, з працівниками та слухачами Центру українсько-польської співпраці, а також іншими студентами під час складання міжнародного сертифікаційного екзамену з польської мови (8 травня 2011р.)

Члени сертифікаційної комісії відзначили високий рівень підготовки та проведення екзамену у Національному гірничому університеті. Його організація була бездоганною: аудиторії з чудовою акустикою, необхідне обладнання та матеріали, і один невід’ємний компонент – душевна та невимушена атмосфера. Щирі слова вдячності надіслав голова Бюро польської мови Міністерства вищої освіти і науки Польщі проф. В. Мьодунка на ім’я ректора університету академіка НАН України Г.Г. Півняка, директора ЦУПС доц. Р.О. Дичковського та викладачів Центру: Марти та Даніеля Рутковських.

Державна комісія Міністерства освіти та науки Польщі на чолі із проф. А. Домбровською

Листи-подяки голови Бюро польської мови Міністерства вищої освіти і науки Польщі проф. В. Мьодунки щодо організації сертифікаційного екзамену у Дніпропетровську у 2011 та 2012 рр.