Літня школа Центру українсько-польської співпраці у Кракові

Літня школа, яка вже 5-й рік поспіль проходить за підтримки Краківської гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташіця (КГМА) завжди приносить задоволення слухачам центру. Формат проведення школи кожного року змінюється, оскільки кожного року група слухачів Центру має свої вподобання та побажання, а також змінюються і безпосередні організатори школи – ним вже виступали і студенти, які задіяні у студентському самоврядуванні КГМА ім. С.Сташіця, і викладачі і навіть особисто декан гірничого факультету. Але незмінним є одне – позитивні емоції з якими повертаються наші студенти із сусідньої для нас держави – Польщі.

Літня школа, як правило триває близько 7-10 днів під кінець червня або у липні. Які саме події розгортаються на теренах славнозвісного міста Краків за участі слухачів ЦУПС це вже справа, як згадувалося вище, залежна і від учасників школи.

Під час літньої школи гірничих інженерів,  Краків, Польща, липень 2009

Під час літньої школи гірничих інженерів,  Краків, Польща, липень 2009

 

 

Але оскільки Центр функціонує у стінах гірничого університету та співпрацює з гірничо-металургійною академією у Кракові, то як правило не одна школа не обходиться без відвідування вугільних та соляних шахт поблизу Кракова. Однією з найбільш відомих та приваблюючих туристів є соляна шахта в Величці. Шахта відображає розвиток методів та технологій добутку солі протягом семи століть. Вона представляє собою коридори та галереї на семи підземних рівнях на глибині від 57до 198 метрів загальною протяжністю 198 км. З 1978 року соляна шахта входить у список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Літом 2009 року школа проходила у дуже цікавому форматі, а саме у формі школи гірничих інженерів і нашим слухачам пощастило дізнатися, що таке гірнича справа від провідних знавців цього питання з КГМА, це були і лекційні виклади і практичні заняття і чисельні візити на діючі гірничі підприємства.

Краківська гірнчичо-металургійна академія ім. С. Сташіця

Краківська гірнчичо-металургійна академія ім. С. Сташіця, Краків, липень 2009

 

Звичайно, що не одна літня школа не обходиться без обширної культурної програми, під час якої є можливість познайомитися з казковою та чаруючою атмосферою Кракова. Тут відомий королівський замок Вавель, копец (курган) Костюшки (з якого можна побачити всі простори Кракова), річка Вісла, Казімеж, Маріацький костьол, костьол Петра і Павла та багато іншого.

 

Шахта «Ziemowit”, Польща

Шахта «Ziemowit”, Польща, липень, 2009

 

Але найважливіше те, що така поїздка надає можливість цілком зануритися у польську мову, відчути її з середини з усіма її барвами, відтінками та особливостями. Адже мову можна відчути тільки торкнувшись всієї культури, традицій та познайомившись з носіями мови. Тільки тоді можна насправді полюбити цю таку м’яку, чаруючу та близьку нашій українській мову.