Випускниця Центру українсько-польського співробітництва 2017 року - посол Європейського союзу в Україні

Задорожна Аріна протягом 2016-2017 навчального року вивчала польську мову в Центрі Українсько-польського співробітництва НГУ. Мовна підготовка та безпосередні знання і практичний професійний досвід Аріни обумовили перемогу її у конкурсі на отримання стипендії Центру східноєвропейських студій Варшавського університету (Studium Europy Wschodniej UW) для навчання за дворічною магістерською програмою «Східноєвропейські студії» та водночас перемогла у Стипендіальному конкурсі уряду Польщі для молодих науковців. Фокус програми «Східноєвропейські студії» — вивчення історії та політики всього посткомуністичного простору. Деякі курси стажування присвячено соціології, географії, демографії, економіці, історії мистецтва та літератури.

У свою чергу, Стипендіальна програма польського уряду для молодих науковців передбачає річне стажування у різних навчальних закладах на території Польщі. Протягом цього часу обов’язковим є написання дипломної роботи, відвідання занять (згідно обраного напрямку дослідження) та поглиблене вивчення польської мови. Здобувши вищу юридичну освіту та практичний досвід роботи в Україні, Аріна продовжить вивчати польську правову систему.

Ключовою умовою проходження конкурсу на вищевказані програми стало знання польської мови на рівні В2, оскільки саме польською передбачено складання кваліфікаційного іспиту та проходження співбесіди. Крім цього, навчання, стажування, а також підготовка дипломних робіт здійснюється виключно польською мовою.

Починаючи із літа 2017 року Аріну обрано молодим послом Європейського союзу в Україні. Така ініціатива охоплює країни Східного партнерства, до яких, крім України, належать також Молдова, Грузія, Білорусь, Вірменія та Азербайджан, маючи на меті:

- посилення співпраці та взаємодії між молоддю вищевказаних країн та ЄС;

- долучення їх до європейських ініціатив, що наразі впроваджуються у країнах Східного партнерства або можуть бути впроваджені;

- залучення молоді до процесу формування стратегічних напрямків розвитку країн Східного партнерства.

Саме в якості молодого посла Європейського союзу в Україні Аріна нещодавно відвідала Брюссель. Візит надав можливість ознайомитись з механізмами функціонування основних європейських інституцій, таких як Європейська комісія, Європарламент, Рада ЄС, визначити пріоритетні напрямки для розвитку та змін, які потребують першочергової уваги (певні аспекти безпекової, економічної, інформаційної  політики).

Більш детально про вказаний проект можна дізнатись на веб-порталі http://www.euneighbours.eu/en, а також на сторінці у соціальний мережі Facebook: https://www.facebook.com/euneighbourseast/.

Бажаємо подальших успіхів нашій випускниці.

Центр українсько-польської співпраці Національного гірничого університету