Нові кроки співпраці - нові можливості

Днями делегація Національного гірничого університету на чолі з ректором НГУ академіком НАН України Геннадієм Півняком з робочим візитом відвідала Польщу.

У ході візиту делегація НГУ обговорила умови і плани подальшої співпраці НГУ з представниками Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца (м. Краків, Польща), Науково-виробничого об’єднання «Геобіт - Пангеа», а також –встановила нові партнерські контакти із керівництвом Малопольського воєводства та іншими партнерськими організаціями цього регіону Польщі.

Учасники делегації провели робочі зустрічі на базі Центру Енергетики КГМА. Даний Центр є окремим структурним підрозділом цього вишу. До його складу входять 38 спеціалізованих лабораторій, призначених, у першу чергу, надавати комерційні послуги стороннім об'єктам економічної діяльності. Представникам НГУ було надано можливість ознайомитися із формами господарювання, структурою та оснащенням цього Центру, а також було представлено презентаційний матеріал щодо фінансової діяльності та програми розвитку цього структурного підрозділу.

Під час перебування в Польщі делегація НГУ провела ділові переговори із директором Центру В. Новаком та його заступником – керівником адміністрації А. Єндосіком. У результаті, в рамках наявної угоди про співпрацю узгодили першочергові цілі та завдання розвитку співпраці з цим структурним підрозділом та підписали пряму угоду про співпрацю з ним; розглянули техніко-технологічні можливості лабораторій НГУ щодо участі у спільних проектах на замовлення національних та закордонних бізнесових структур; сформували спільні наукові команди для вирішення окремих завдань паливно-енергетичних секторів наших держав, зокрема, щодо використання низькопотенційного тепла для населення; узгодили стажування аспірантів та докторантів НГУ на лабораторному та тестовому обладнанні Центру; перейшли до вивчення та розвитку досвіду комерціалізації наукових розробок та послуг Центру для його використання на базі НГУ.

Розвиток співробітництва в освіті і науці з визначенням подальших дій обговорили у Краківській гірничо-металургійній академії ім. С. Сташіца із ректором проф. Т. Сломкою та першим проректором Є. Лісом. Учасники делегації також провели робочі зустрічі на факультеті Енергетики та Палива із деканом проф. В. Сувалою.

Відбулося підписання нової угоди із керівництвом факультету гірництва та геоінженерії, деканом, проф. М. Цалою та заступником декана, проф. З. Нєдбальським про реалізацію програми подвійних дипломів, за якою наші польські колеги приймають українських студентів за магістерською програмою навчання безкоштовно. Згідно угоди програма реалізується два роки: перший рік на базі НГУ, другий – КГМА.

Учасники делегації взяли участь у заходах святкових засідань з нагоди 50-ти річчя заснування факультету буріння, нафти та газу Краківської гірничо-металургійної академії. З цієї нагоди від НГУ вручено вітальний лист. Встановлено напрями співпраці в науковій та освітній сферах. З деканом факультету проф. Р. Вєшньовським та заступником декана, проф. Т. Зяя обговорили кроки подальшої співпраці.

Зокрема, проведено зустріч із головою фонду «Фундація для КГМА» доц. Єжи Кіцкі. Встановлена домовленість із представниками Науково-виробничого об’єднання «Геобіт - Пангеа» (генеральний директор – Міхал Потемпа) щодо участі цього об’єднання у наданні спонсорської допомоги Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету, юридичних консультацій із комерціалізації розробок НГУ та створення Міжнародного наукового парку за участю нашого університету.

Українсько-польська співпраця набула розвитку і з головою корпорації «Інново» М. Піантковською, а також із головою управління Малопольського воєводства Т. Стармах. Таким чином, встановлено нові контакти із освітніми та науковими працівниками Польщі, які представляють значний інтерес для розвитку міжнародного співробітництва структурних підрозділів НГУ.

 

ІАЦ НГУ