Дивовижна Польща разом із Центром українсько-польської співпраці Національного гірничого університету!!!

Враженнями щодо поїздки до Польщі за програмою академічної мобільності, що реалізується Центром українсько-польської співпраці Національного гірничого університету ділиться учениця 11 класу середньої школи № 89 м. Дніпра Злата Сергієнко.

Я неймовірно зраділа коли дізналася що Центр українсько-польської співпраці Національного гірничого університету організовує поїздки до Польщі з метою ознайомлення з університетами та культурою цієї країни. Перед поїздкою Роман Дичковський та Юлія Пазиніч проводили заняття з вивчення польської мови. Мені дуже сподобалися методики, що застосовуються у Центрі для вивчення цієї мови. Тому я й надалі планую продовжити її вивчення саме тут. Варто зазначити що за цією програмою було зібрано групу дітей у складі якої були учні 35-ої школи, робітники НГУ, а також учениця  школи №66 та учениця №89 школи – це я. Причому для нас усі заняття у Центрі проводилися безкоштовно.

Тепер безпосередньо про самі враження від поїздки. Наш вояж до Польщі було організовано на високому професійному рівні, комфортно та весело. Перше місто яке ми відвідали був Краків – культурна столиця Польщі.

Краків – неймовірне місто з надзвичайною архітектурою. Це місто є «еталоном польської культури». Варто прогулятися по вузьких вуличках Старого міста, обійти величезну Ринкову площу, побачити Королівський замок та Маріацький костел, або просто вийти на вечірню прогулянку містом і ти потрапляєш наче у казку, а поринувши в цю казкову атмосферу, розумієш, за що поляки та гості країни так люблять це місто.

Особливо мене вразили заняття із польської мови саме у Польщі. Вони приносять особливе задоволення, бо навчатися в атмосфері де навколо всі розмовляють польською і паралельно поринати в культуру цієї країни надзвичайно «прикольно». Більш цього із нашими викладачами, які стали для нас другою родиною та надзвичайно близькими людьми, уроки були не лише пізнавальними, а й дуже веселими.

Випускниця Центру українсько-польського співробітництва 2017 року - посол Європейського союзу в Україні

Задорожна Аріна протягом 2016-2017 навчального року вивчала польську мову в Центрі Українсько-польського співробітництва НГУ. Мовна підготовка та безпосередні знання і практичний професійний досвід Аріни обумовили перемогу її у конкурсі на отримання стипендії Центру східноєвропейських студій Варшавського університету (Studium Europy Wschodniej UW) для навчання за дворічною магістерською програмою «Східноєвропейські студії» та водночас перемогла у Стипендіальному конкурсі уряду Польщі для молодих науковців. Фокус програми «Східноєвропейські студії» — вивчення історії та політики всього посткомуністичного простору. Деякі курси стажування присвячено соціології, географії, демографії, економіці, історії мистецтва та літератури.

У свою чергу, Стипендіальна програма польського уряду для молодих науковців передбачає річне стажування у різних навчальних закладах на території Польщі. Протягом цього часу обов’язковим є написання дипломної роботи, відвідання занять (згідно обраного напрямку дослідження) та поглиблене вивчення польської мови. Здобувши вищу юридичну освіту та практичний досвід роботи в Україні, Аріна продовжить вивчати польську правову систему.

Ключовою умовою проходження конкурсу на вищевказані програми стало знання польської мови на рівні В2, оскільки саме польською передбачено складання кваліфікаційного іспиту та проходження співбесіди. Крім цього, навчання, стажування, а також підготовка дипломних робіт здійснюється виключно польською мовою.

У нашому університеті вперше видано підручник із польської мови.

У нашому університету сталась знакова подія. За всю його історію існування уперше вийшов друком підручник із вивчення польської мови: “PO POLSKU MÓWIĆ KAŻDY MOŻE...”. Його автором є Анастасія Андріївна Хапатько, викладач польської мови Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету (ЦУПС НГУ).

Видання підручника присвячено 120-й річничі заснування університету. Книга є сучасною та універсальною розробкою методики вивчення польської мови на початковому рівні, що використовуються у ЦУПС НГУ. Наведено зрозумілі граматичні схеми та новаторські методологічні рішення для максимально ефективного засвоєння матеріалу.

Її виконано у повнокольоровому форматі. За допомогою ілюстрацій та використання інноваційних принципів цей підручник є унікальним, оскільки містить необхідні практичні акценти, що вкрай необхідні при вивченні польської мови як іноземної. У ньому широко придставлені вправи для читання та розуміння, граматичні схеми, авторські тексти, а також фрагменти польської культури і традицій.

Цей підручник є вагомим внеском у популяризацію освітньої школи із підвищення кваліфікації студентів та викладачів щодо опанування польської мови як іноземної та розширення обріїв надання філологічних освітніх послуг, що є вкрай важливо у період трансформації Національного гірничого університету до політехнітехнічного вищого навчального закладу.

Вітаємо нашу колегу і бажаємо подальших звершень на ниві підготовки кадрів та підвищення статусу нашого університету.

Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету. 

Підвищення кваліфікації на базі Педагогічного університету в Кракові

Юлія Пазиніч

В останні роки в українських вишах все більш актуалізується питання академічної мобільності для викладачів та студентів. Сучасний світ вимагає систематичного підвищення кваліфікації. Тож перед нами, викладачами університету, стоїть завдання науково-освітнього та мовного стажування, а також розширення напрямів міжнародної співпраці. Саме в рамках реалізації ідеї академічної мобільності, за результатами успішного проекту професора Романа Дичковського та за фінансової підтримки уряду Малопольського воєводства Польщі, стало можливим взяти участь у стажуванні на базі Педагогічного університету в Кракові 5 співробітників Центру українсько-польського співробітництва Національного гірничого університету. Зазначимо, що Україну представляв саме Національний гірничий університет і це була найчисельніша делегація, враховуючи те, що всього брали участь31 викладач з усього світу (США, Франції, Норвегії, Литви, Молдови, Білорусії та України). Стосовно змістовної складової такого стажування, то насправді важко переоцінити ті лекції та практичні заняття, якими були ми забезпечені, тим більше, що заняття проводили з нами передові викладачі, відомі професори та автори знаних у всьому світі підручників. А саме Агнешка Ясинська, Катажина Ланге, Марта Караманська, Анна Сировець, Януш Велігура, Малгожата Памула-Бехренс, Марек Буш. Особливо сподобались заняття, присвячені специфіці використання інформаційно-комунікаційних технологій, психологічним аспектам навчання, сучасним методикам навчання та глотодидактиці, риториці, культури живого слова, театральних форм тощо. Такі міжнародні стажування дуже важливі для розширення горизонтів власного професійного розвитку, що забезпечують вдосконалення застосованих нами методик навчання вже на базі рідного нам Національного гірничого університету.

Випускники Центру українсько-польської співпраці НГУ на «Life Festival Oswięcim 2017»

У рамках реалізації проекту «Молодь без кордонів», що фінансувався Освенцимським воєводством за підтримки компаній MCR Polska та Geobit, 10 випускників курсів польської мови Центру українсько-польської співпраці нашого університету побували у Польщі. Вони представляла своїх ровесників від всієї України у заході, який мав назву «Life Festival Oświęcim 2017». За умовами проекту методом тестування серед 70 бажаючих було відібрано 10 найкращих слухачів, які й взяли участь у подорожі до Кракова, екскурсіях по Освенциму, побували на концертах легендарних груп Scorpions та LP, стали учасниками інших культурних заходів й отримали унікальну практику живого спілкування польською мовою. 

Ось як розповідають про подорож учасники цього дійства.

Дарья Погасій. У м. Освенцим я була уперше у своєму житті і була приємно вражена цим чудовим, хоча і маленьким, містом. Здавалось, мріяти навіть не могла про можливість стати учасником такої величезної події, як Life Festival Oświęcim 2017. Молодіжним жаргоном - враження просто бомбезні! Хочеться повернутися назад і пережити ще раз ці прекрасні емоії! Цю поїздку можна описати декількома ключовими словами: дивовижна, емоційна, вражаюча, часом виснажлива, та все ж таки незабутня! Організаторам і учасникам величезне дякую!

 

Анастасія Шубіна. Ця поїздка дала мені змогу уперше відвідати Польщу. Багато що здивувало, багато чого залишилось як у спогадах, так і на карті моєї пам'яті. Поїздка на фестиваль стала однією із яскравих моментів цього літа. Окрім шаленого ритму музики, постійного спілкування із новими людьми та шопінгу у Кракові, хочеться виділити наступні моменти: 1) дякую господарям за гостинність, увагу, турботу і за такі великі та смачні порції усього, чого можна хотіти, що кожного разу змушували відчувати гастрономічний екстаз. Дотриматись дієти не вдалося! 2) мене не впустили із камерою на територію фестивалю. Тут дякую собі за те, що не розгубилась, і пані Анастасії, яка навчила польської мови так, що в тій ситуації змогла розказати все, що мені треба, аби вирішити проблему. 3) поїздка в колишній концтабір справила на кожного з нас незабутнє враження. Після побаченого та почутого, багато в чому моє ставлення до життя змінилося. Дякую всім, хто сприяв відчути дихання іншої країни та її культуру.