ДО УВАГИ ВСТУПНИКІВ ТА СТУДЕНТІВ!

У 2016 році започатковано програму спільної підготовки фахівців Національним гірничим університетом та партнерськими вищими навчальними закладами Польщі, з одночасним отриманням дипломів НГУ та вишу країни ЄС. 

Національний гірничий університет запрошує вступників та студентів до співпраці за програмами спільної підготовки фахівців з вищою освітою з отриманням дипломів державного зразка України та Польщі, які без нострифікації визнаються в усіх країнах Європейського Союзу. 
Дана програма реалізується на базі Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету. 


 

У нашому університеті вперше видано підручник із польської мови.

У нашому університету сталась знакова подія. За всю його історію існування уперше вийшов друком підручник із вивчення польської мови: “PO POLSKU MÓWIĆ KAŻDY MOŻE...”. Його автором є Анастасія Андріївна Хапатько, викладач польської мови Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету (ЦУПС НГУ).

Видання підручника присвячено 120-й річничі заснування університету. Книга є сучасною та універсальною розробкою методики вивчення польської мови на початковому рівні, що використовуються у ЦУПС НГУ. Наведено зрозумілі граматичні схеми та новаторські методологічні рішення для максимально ефективного засвоєння матеріалу.

Її виконано у повнокольоровому форматі. За допомогою ілюстрацій та використання інноваційних принципів цей підручник є унікальним, оскільки містить необхідні практичні акценти, що вкрай необхідні при вивченні польської мови як іноземної. У ньому широко придставлені вправи для читання та розуміння, граматичні схеми, авторські тексти, а також фрагменти польської культури і традицій.

Цей підручник є вагомим внеском у популяризацію освітньої школи із підвищення кваліфікації студентів та викладачів щодо опанування польської мови як іноземної та розширення обріїв надання філологічних освітніх послуг, що є вкрай важливо у період трансформації Національного гірничого університету до політехнітехнічного вищого навчального закладу.

Вітаємо нашу колегу і бажаємо подальших звершень на ниві підготовки кадрів та підвищення статусу нашого університету.

Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету. 

Випускниця Центру українсько-польського співробітництва 2017 року - посол Європейського союзу в Україні

Задорожна Аріна протягом 2016-2017 навчального року вивчала польську мову в Центрі Українсько-польського співробітництва НГУ. Мовна підготовка та безпосередні знання і практичний професійний досвід Аріни обумовили перемогу її у конкурсі на отримання стипендії Центру східноєвропейських студій Варшавського університету (Studium Europy Wschodniej UW) для навчання за дворічною магістерською програмою «Східноєвропейські студії» та водночас перемогла у Стипендіальному конкурсі уряду Польщі для молодих науковців. Фокус програми «Східноєвропейські студії» — вивчення історії та політики всього посткомуністичного простору. Деякі курси стажування присвячено соціології, географії, демографії, економіці, історії мистецтва та літератури.

У свою чергу, Стипендіальна програма польського уряду для молодих науковців передбачає річне стажування у різних навчальних закладах на території Польщі. Протягом цього часу обов’язковим є написання дипломної роботи, відвідання занять (згідно обраного напрямку дослідження) та поглиблене вивчення польської мови. Здобувши вищу юридичну освіту та практичний досвід роботи в Україні, Аріна продовжить вивчати польську правову систему.

Ключовою умовою проходження конкурсу на вищевказані програми стало знання польської мови на рівні В2, оскільки саме польською передбачено складання кваліфікаційного іспиту та проходження співбесіди. Крім цього, навчання, стажування, а також підготовка дипломних робіт здійснюється виключно польською мовою.

Дивовижна Польща разом із Центром українсько-польської співпраці Національного гірничого університету!!!

Враженнями щодо поїздки до Польщі за програмою академічної мобільності, що реалізується Центром українсько-польської співпраці Національного гірничого університету ділиться учениця 11 класу середньої школи № 89 м. Дніпра Злата Сергієнко.

Я неймовірно зраділа коли дізналася що Центр українсько-польської співпраці Національного гірничого університету організовує поїздки до Польщі з метою ознайомлення з університетами та культурою цієї країни. Перед поїздкою Роман Дичковський та Юлія Пазиніч проводили заняття з вивчення польської мови. Мені дуже сподобалися методики, що застосовуються у Центрі для вивчення цієї мови. Тому я й надалі планую продовжити її вивчення саме тут. Варто зазначити що за цією програмою було зібрано групу дітей у складі якої були учні 35-ої школи, робітники НГУ, а також учениця  школи №66 та учениця №89 школи – це я. Причому для нас усі заняття у Центрі проводилися безкоштовно.

Тепер безпосередньо про самі враження від поїздки. Наш вояж до Польщі було організовано на високому професійному рівні, комфортно та весело. Перше місто яке ми відвідали був Краків – культурна столиця Польщі.

Краків – неймовірне місто з надзвичайною архітектурою. Це місто є «еталоном польської культури». Варто прогулятися по вузьких вуличках Старого міста, обійти величезну Ринкову площу, побачити Королівський замок та Маріацький костел, або просто вийти на вечірню прогулянку містом і ти потрапляєш наче у казку, а поринувши в цю казкову атмосферу, розумієш, за що поляки та гості країни так люблять це місто.

Особливо мене вразили заняття із польської мови саме у Польщі. Вони приносять особливе задоволення, бо навчатися в атмосфері де навколо всі розмовляють польською і паралельно поринати в культуру цієї країни надзвичайно «прикольно». Більш цього із нашими викладачами, які стали для нас другою родиною та надзвичайно близькими людьми, уроки були не лише пізнавальними, а й дуже веселими.

Підвищення кваліфікації на базі Педагогічного університету в Кракові

Юлія Пазиніч

В останні роки в українських вишах все більш актуалізується питання академічної мобільності для викладачів та студентів. Сучасний світ вимагає систематичного підвищення кваліфікації. Тож перед нами, викладачами університету, стоїть завдання науково-освітнього та мовного стажування, а також розширення напрямів міжнародної співпраці. Саме в рамках реалізації ідеї академічної мобільності, за результатами успішного проекту професора Романа Дичковського та за фінансової підтримки уряду Малопольського воєводства Польщі, стало можливим взяти участь у стажуванні на базі Педагогічного університету в Кракові 5 співробітників Центру українсько-польського співробітництва Національного гірничого університету. Зазначимо, що Україну представляв саме Національний гірничий університет і це була найчисельніша делегація, враховуючи те, що всього брали участь31 викладач з усього світу (США, Франції, Норвегії, Литви, Молдови, Білорусії та України). Стосовно змістовної складової такого стажування, то насправді важко переоцінити ті лекції та практичні заняття, якими були ми забезпечені, тим більше, що заняття проводили з нами передові викладачі, відомі професори та автори знаних у всьому світі підручників. А саме Агнешка Ясинська, Катажина Ланге, Марта Караманська, Анна Сировець, Януш Велігура, Малгожата Памула-Бехренс, Марек Буш. Особливо сподобались заняття, присвячені специфіці використання інформаційно-комунікаційних технологій, психологічним аспектам навчання, сучасним методикам навчання та глотодидактиці, риториці, культури живого слова, театральних форм тощо. Такі міжнародні стажування дуже важливі для розширення горизонтів власного професійного розвитку, що забезпечують вдосконалення застосованих нами методик навчання вже на базі рідного нам Національного гірничого університету.